GÖKKUŞAĞI ÇOCUK ŞENLİĞİ

Şubemiz tarafından düzenlenen ‘’GÖKKUŞAĞI’’ Çocuk şenliğinin 2.si şubemiz toplantı salonunda başlayıp Kültür Park Barış meydanında uçurtma şenliği ile devam etti.

 

Şube salonunda yapılan toplantıda Şube Başkanı Adil ALAYBEYOĞLU;  Dünya’da milyonlarca çocuğun açlığa, hastalığa ve ölüme mahkum edildiğini, yanı başımızda IRAK’ta ki Savaşta ölenlerin yine savunmasız çocuklar ve kadınlar olduğunu, ülkemizde ise uygulanan ekonomik sistemin yüz binlerce çocuğu sokağa, çalışmaya mahkum ettiğini, Dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi Anayasamızca çalışmaları yasaklanan çocukların ne yazık ki sokaklarda ve işyerlerinde sömürü aracı,ucuz iş gücü olarak kullanıldığını,Çocukların çalışmak zorunda bırakılmasının Dünyaya çocuk bayramını armağan eden bu ülkeye yakışmadığını, bu ülkenin geleceğini çocuklar olduğunu vurgulayarak sendika olarak örgütlülüğü sosyal boyutlarını aileyi içine alan bir yaklaşım ve politika ile çocuk dergisi , kadın dergisi çıkartarak ta aile bireylerine ulaşmaya hedeflediklerini söyleyerek;savaşların olmadığı çocukların ölmediği sömürüsüz bir Dünya dileği ve gözlerinizden  gülücüklerin eksik olmadığı bir yaşam dileyerek çocukları kutladı.

 

Dr. Ful UĞURHAN ise "yaşamın yükünü en erken taşıyan sokakta çalışan çocuklarımıza karşı büyükler olarak görevimizi tam olarak yerine getirmiyoruz diyerek bu tür etkinliklerle mahcubiyetimizi bir nebze olsun gidermeye çalışıyoruz." dedi.

 

Daha sonra Yol-Kültür Merkezinin hazırladığı oyunlar oynandı, otobüsle Barış Meydanına  gidilerek 60 çocuğun katılımı ile uçurtma şenliği yapıldı.