8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla 2 yıldır şubemiz tarafından düzenlenen üyelerimizin eşlerine yönelik bir dizi etkinlikler bu yılda  13 Mart 2004 Cumartesi günü saat:13.00’te şubemiz toplantı salonunda yapıldı.

 

Konferansın açılışını şube başkanımız Adil ALAYBEYOĞLU yaparak" üyelerimizin eşlerine yönelik eğitim programlarına önem verdiklerini, sınıf sendikacılığın sadece ücret pazarlığı yapmak olmadığını, bu nedenle sendikal faaliyetlerin ve sınıf bilincini üyelerimizin evlerine taşımak istiyoruz.Aileyi ve çevreyi bir bütün bakıyoruz" dedi, mücadelenin evde başladığını yada kırıldığını vurguladı.

 

Daha sonra söz alan Mersin Devlet Hastanesi Kadın Uzmanı Operatör Dr. Ebru ARSLAN  Kadın sağlığı ve koruyucu hekimlik konulu hakkında bilgi vererek sözü, Adana barosu Avukatlarından Av. Fatma HACIOĞLU’na verdi. Hacıoğlu Medeni Kanunla ilgili bilgi vererek,  en son söz alan Mersin Üniversitesi Doç. Dr. Ayşegül YILGÖR ‘ün ‘’Dünden Bugüne kadın mücadelesi’’ Konusunda bilgi verdi.daha sonra ise;‘’Çalışma yaşamında kadın’’ konulu film gösterimi yapıldı.

 

Akşam Sultaşa  Otelinde üyelerimizin  eşleriyle birlikte dayanışma yemeğinde buluşup, Yol Kültür Müzik grubunun verdiği Konserle gece  sona erdi.

 

Yaşasın Dünya Emekçi Kadınlar Günü