6 AY SÜREN TİS MÜZAKERELERİNDEN SONRA ANLAŞMA SAĞLANDI

 

 Advansa Sasa'da grevden dönüldü

16.05.2008

 

 

Adana Şubemizin örgütlü olduğu Advansa  Sasa Polyester San. A.Ş' de geçen yılın Aralık ayından bu yana süren  toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonunda anlaşma sağlanarak TİS imzalandı. 

 

ADVANSA'da TİS müzakerelerine geçen yılın 11 Aralık tarihinde başlanmış ancak anlaşma sağlanamaması üzerine de 10 Nisan 2008 tarihinde işyerinde grev ilanı asılmıştı.  ADVANSA'da grev uygulama tarihi ise 16 Mayıs olarak belirlenmişti.  Sendikamız genel merkez ve şube yöneticilerinin, grevin uygulama tarihi olan bugün işverenle son bir kez daha görüşmelerinden sonra anlaşma sağlandı. ADVANSA'da 622 Petrol-İş üyesi çalışıyor.

 

Acıselsan'da anlaşma

 

Sendikamızın İzmir şubesi kapsamında bulunan ve 34 üyemizin çalıştığı Acıselsan Acıpayam Selüloz San. ve Tic. A.Ş. işyerinde de 15 Mayıs tarihinde toplu iş sözleşmesi imzalandı.

 

Diğer yandan İstanbul 2 Nolu şubemizin örgütlü olduğu ve 141 Petrol-İş üyesinin çalıştığı, Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Neşe Plastik Tic. ve San. Ltd. Şti'nde 13 Mayıs'ta başlatılan grev sürüyor.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

PETROL-İŞ SENDİKASI

MERKEZ YÖNETİM KURULU