Petrol İş, Aliağa’dan seslenecek:

‘Özelleştirme Harekatını Durduralım’

 

Petrol İş, 19 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’de İzmir Aliağa Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştireceği mitingle hükümetin özelleştirme harekatına dur diyecek. Türk-İş, KESK, DİSK’in de üyelerine aktif katılım çağrısı yaptığı mitinge Türkiye genelindeki tüm sendikalar, odalar, demokratik kitle örgütleri, dernekler, bölge şubeleri de kitlesel olarak katılacak.

 

 Petrol-İş, ‘Bir Özelleştirme Harekatı: Irak’ sloganıyla başlattığı kampanyasını, ‘Özelleştirme Harekatını Durduralım’ sloganıyla sürdürüyor. Kampanya kapsamında Türkiye’nin çeşitli yerlerinde mitingler düzenleyecek olan Petrol-iş, ilk mitingini 19 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’de İzmir Aliağa Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirecek.

 

Esnafı, memuru, işçisiyle tüm Aliağa  halkının katılımıyla gerçekleşecek olan mitingin alışılagelmiş mitinglerden farklı olacağını belirten, Petrol- İş yöneticileri bu mitingle halkın Petkim’e ve özelleştirilecek diğer kuruluşlara sahip çıkacağını Türkiye kamuoyuna göstereceği görüşünde.

 

Petrol-İş’in ‘Özelleştirme Harekatını Durduralım’ sloganıyla başlattığı kampanyanın bir parçası olarak düzenlenen mitinge, siyasi partiler, Türkiye genelindeki tüm sendikalar, odalar, demokratik kitle örgütleri, dernekler, bölge şubelerini bu mitinge katılmaları için çağrı yapıyor.

 

Petrol-İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı İbrahim Doğangül, Aliağa Belediye Başkanı Süleyman Akbıyıkoğlu, CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü ve Türk-İş Genel Sekreteri Hüseyin Karakoç’un da konuşma yapacağı mitingde ‘Emeğin Türküsü’  dinleti verecek. Mitinge ayrıca aralarında CHP İzmir Milletvekili Enver Öktem ve Ali Rıza Bodur’un bulunduğu CHP’li milletvekilleri de katılacak.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

                                                       Merkez Yönetim Kurulu