ALICI KUŞLAR” PETKİM’DE !

07.04.2003

 

 

Petkim’e teklif veren firmaların inceleme amaçlı gezileri, bugün öğleden sonra başladı.

 

Petkim’e sırayla yapılacak olan gezilerin ilk grubunu Vakıfbank Genel Müdürü Ahmet Kaçar ve yardımcısı Yusuf YEŞİLIRMAK ve beraberindekiler oluşturuyordu .Heyet  Saat 15.oo sıralarında Petkim Genel Müdürlüğü binasına geldi.

 

Haberi alan işçiler, işyerlerini terkederek sendikanın önünde toplandı. Bu sırada işbaşı yapmak üzere işyerine gelen 16.oo-24.oo vardiyası da gruba katıldı. Sayıları  1500’ü bulan işçiler topluca genel müdürlük binasının önüne gitti.

 

Burada Şube Başkanı İbrahim DOĞANGÜL; alıcı firmaların temsilcilerine “Sizi istenmeyen adam ilan ediyoruz burayı terkedin. Arka kapıyı şimdilik açık bırakıyoruz, bir dahaki sefere kaçacak yer de bulamayacaksınız” dedi.

 

Kısa bir süre sonra Vakıfbank yetkililerinin Petkim’i apar topar terkettikleri öğrenildi. Şube Başkanı ,“başımızın üstünde akbabalar dolaşırken kendimizi huzurlu hissetmemiz mümkün değil; biz huzursuzken, yönetenlerin huzurlu olmaları da mümkün olmayacak. Bizi rahat bıraksınlar. Çok paraları varsa yeni Petkim’ler kursunlar” dedi.

 

Heyetin ayrıldığını duyan işçiler alkışlarla dağılarak işlerinin başına döndüler....